Херсонский собор Сретения ГосподняХерсонский собор Сретения Господня

Исторические даты
Сретенского
собора


Вопросы духовнику

Православный
календарь;
Типы Богослужений
в Сретенском соборе на предстоящей неделе

Трансляция Богослужения из Сретенского собора

Правила поведения в Сретенском соборе

Святое Причащение и подготовка к Таинству

Владыка Дамиан неустанно возносит молитвы о благотворителях и жертвователях храма

Крещения, Венчания, Молебны, Освящения, Панихиды и прочие требоисполнения в Сретенском соборе

Молитвы на каждый день, а так же в особых ситуациях. Акафисты. Новые переводы и редакции Богослужений.


О применении музыкальных инструментов в православном
Богослужении

 

ХРАМ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ (Верхній)


Посеред мікрорайону «Стеблевський», біля самого Дніпра, височіє гарна нова церква в ім’я Святителя Миколая Чудотворця, увінчана грушеподібнею банею, що нагадує барокові українські церкви 18 століття. Будівля спирається на невисокий цоколь, під яким схований нижній храм на честь Святителя Григорія Богослова. Висота будівлі над рівнем землі – 27 м. Будівництво верхньої церкви, внутрішній простір якої утворює традиційний рівно кінцевий грецький хрест, ще триває. Натомість, в нижній церкві відбуваються Богослужіння, збираючи церковну громаду, переважно, рибальських родин, що мешкають тут.

Настоятель обох церков – ігумен Григорій Семиряк, який багато років тому приїхав до Херсону. Саме трудами настоятеля 12 липня 2002, на День рибалок, у присутності Владики Даміана, відбулося освячення першого каменя майбутньої церкви та встановлення дерев’яного хреста.


Тоді місце для будівництва нагадувало пустир, навколо якого стояв густий очерет у заболоченій дніпровій воді. Для осушення території під будівництво знадобилося 5 довгих років та 8 років для владнання юридичних питань. Біля 3 метрів ґрунту, які вкрили м’яку заболочену землю, створили, врешті решт, можливість для будівництва церкви з цегли та каменю. Автор проекту – херсонський архітектор О.Куций, проте ідея художнього рішення будівлі храму належить отцю Григорію. Також для декорування вікон він особисто створив ескізи на теми Христа та Апостолів, рибальського лову, ходіння по водах, тощо.

Поки тривалі будівельні роботи, Богослужіння проводилося у маленькій каплиці Св. Миколая, яка тепер перетворена на церковну лавку.


Сьогодні служби відправляються у нижньому храмі Св. Григорія Богослова. 

Отець Григорій із вдячністю називає імена тих людей, які допомогли йому здійснити цю нелегку справу та подарувати громаді чудовий храм. Ініціатором допомоги виступив А. Довбня, голова Асоціації рибалок Херсону, до нього приєдналися С. Ігнатенко, начальник Херсонського річного порту, В. Донець, директор заводу «Комінтерн», О. Расторгуєв, власник піцерії на вул. Грецькій, О. Яремченко, завідуючий відділенням травматології Херсонської обласної лікарні

Крім важливої господарської діяльності та ієрейського служіння, о. Григорій опікується дитячим садком № 15. Там він проводить для малят заняття із Закону Божого, діти вивчають молитву «Отче наш».ХРАМ СВЯТИТЕЛЯ ГРИГОРІЯ БОГОСЛОВА (Нижній)

 

Святитель Григорій Богослов — великий християнський святий, візантійський богослов, і ритор, один із отців церкви, константинопольський патріарх. Народився бл. 329, в Аріанзі, поблизу Назіанза Каппадокійського. Григорій Богослов (Назіанзін) навчався в найкращих школах Александрії та Афін, проповідував проти єресі аріанства. Святитель Григорій вів строго подвижницький спосіб життя: ходив босоніж, мав тільки єдиний одяг, спав на землі або на ложі з деревних гілок; їжею для нього служили хліб і овочі, питтям — вода, в яку він іноді домішував трохи оцту. У старості писав вірші, філософські елегії та дидактичні поеми. 25 січня 389 святитель Григорій Богослов переставився до Господа, залишивши велику спадщину: 243 послання, 507 духовних віршів і 45 проповідей.

Мощі святого зберігаються в константинопольському Патріаршому Соборі Святого Георгія (Юра) в Стамбулі.


Храм  відкритий щодня з 8.00 до 20.00

(Їхати  маршруткої № 29 до зупинки «Передкінцева»)

 

 Літургія служиться по суботах та неділях з 8.00.      У неділю церква відкрита з 8.00 до 13.00

 

Звертатися за телефоном: 050 815 99 28


 

 


Архиепископ Климент
(из Википедии)

КАРТА ХРАМОВ

Епархия наша невелика - немногим более 60 приходов. В основном это молодые общины верующих, только начинающих свою церковную жизнь. Красивых и больших храмов у нас мало. Большинство приходов располагаются в небольших зданиях приспособленных к Богослужению.

Тем не менее наша епархия чем то непохожа на другие - в первую очередь своей историей. Все началось с 1997 года, когда все священно- и церковнослужители херсонского храма Сретения Господня были исторгнуты правящим тогда архиепископом Херсонским и Таврическим Иларионом из церкви Московского Патриархата за нововведения имевшие место в Богослужебной практике Сретенской общины...

Это русификация молитв для понятности воцерковляющихся в храме Сретения Господня, в котором абсолютное большинство прихожан русскоязычное, а позже служение и на украинском в новооткрывающихся храмах. Это и сокращение с редакцией для детей литургии Иоанна Златоуста и прочее. Все эти Богослужебные поправки были совершаемы с великим благоговением и осторожностью, дабы не погрешить против духа православославной традиции.

Многое из "новшеств", введённых в Сретенском соборе уже практикуется и в храмах Московского Патриархата. Однако сосуд целостности, к сожалению, разбит.

В своё время нам пришлось пережить тяжкие времена гонений, однако никаких обид с нашей стороны мы не держим и готовы к всяческим формам диалога.

Предлагаем Вашему вниминию двадцатиминутный фильм, который буквально несколькими штрихами делает, в общем, удачную зарисовку Церкви Киевского патриархата на Херсонщине.


Кафедральный собор Сретения Господня
Херсонской епархии
Православной Церкви Украины


Украина 73011, Херсон, ул.Сретенская, 58-а
тел: (+38-0552) 43-66-48
моб: (+38-050) 764-84-19, (+38-096) 049-19-56
ioann@pravoslav.tv

По благословению Архиепископа Дамиана