Херсонская епархия
УПЦ КП

под управлением Архиепископа Климента

Приходы Херсонской епархии

Владыка отвечает на вопросы посетителей

Владыка отвечает на вопросы посетителей

Кафедральный собор Сретения Господня

Трансляция Богослужения из
Сретенского собора

Православный календарь;
Расписание Богослужений в Сретенском соборе

Правила поведения в Сретенском соборе

Святое Причащение и подготовка к Таинству

 Владыка Дамиан неустанно возносит молитвы о благотворителях и жертвователях храма

Крещения, Венчания, Молебны, Освящения, Панихиды и прочие требоисполнения в Сретенском соборе

Православ ТВ

прот.Иоанн Замараев

Aрхив
"Малая Пасха"

Архиепископ Ионафан (Елецких)

О применении музыкальных инструментов в православном Богослужении

Гостевая Книга

 

ХРАМ ПРЕПОДОБНИХ ЗОСИМИ І САВАТІЯ СОЛОВЕЦЬКИХ

 

Заснований 17 листопада 2000 року і розташований за адресою: м. Херсон, селище Текстильників, вул. Урицького,65.

Освячений єпископом Даміаном (Замараєвим), нині архієпископом Херсонським і Таврійським – керуючим єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Селище Текстильників – це околиця міста Херсона. Тут селилися і будувалися робітники колишнього Херсонського бавовняного комбінату, починаючи з 60-тих років минулого століття. Селище прикрашають чепурні оселі, а влітку воно потопає  у плодоносних садах та квітучих і духмяних квітниках. Навкруги населеного пункту розкинулись зелені поля, левада, лісосмуги.       Багато мешканців цього чудового куточка міста Херсона займаються пасічництвом. Тут є де розгулятися птиці, худобі і бджілкам.

Херсонщина – край медоносний. Тому і не дивно, що новостворений храм парафіяни – бджолярі хотіли наректи іменем преподобних Зосими і Саватія – покровителів бджільництва. Храм з таким іменем – єдиний у Київському Патріархаті.

Перші свідчення про розведення бджіл на території України скіфами ми маємо з V століття до н.е.  Геродот писав, що слов’янські  землі здавна відомі багатством бджіл, а отже меду і воску.

Поміж феодальних данин, які збиралися на користь князя, поважне місце займала медова данина, яку сплачували всі без винятку пасічники, окрім монастирів і церков.

Для українців бджола – не лише комаха, що добуває солодкий мед, а й Боже створіння, яке невтомно постійно працює.

Найшановнішими опікунами і покровителями серед пасічників стали святі Зосима і Саватій. Це були конкретні особи, яких на соборі Російської Православної Церкви було канонізовано як святих преподобних чудотворців. Сталося це ще у 1566 році.

Святитель Димитрій митрополит Ростовський (1651-1709) у своїй багатотомній праці «Житія святих» («Четьї-Мінеї») уклав їхні докладні життєписи і список створених ними чудес.

Більшість дослідників вважають, що св. Зосима і Саватій – вихідці з українських земель, котрі помандрували в північні краї розбудовувати спаплюжену татарами істинну християнську віру, то цілком можливо, що народ приписав їм вірогідність завезення теплолюбивої комахи – бджоли в суворі краї Півночі – Соловки. Адже ці подвижники справді могли оберігати і турбуватися за бджолою, займатися її розмноженням.

21 серпня за новим стилем Українська Православна Церква вшановує перенесення мощів преподобних Зосими і Саватія Соловецьких. Цей день і є храмовим празником парафіян церкви Зосими і Саватія, де кожного року Божественну святкову Літургію очолює високопреосвященний архієпископ Херсонський і Таврійський Даміан.

З 2012 року очолює парафію протоієрей Миколай Джуринець.

Багато добра робить для нашої церкви спонсор нашого храму – директор місцевої середньої загальноосвітньої школи № 39, депутат Херсонської міської ради – Музичук Ольга Миколаївна.

2016 рік – для нас ювілейний. Минає 550 років з часу перенесення мощів преподобних Зосими і Саватія Соловецьких.

Настоятель храму Миколай Джуринець

     

            

Храм преподобних Зосими і Саватія відкритий щонеділі.

(Їхати маршруткою № 7 до зупинки «Кінцева»)

 

Звертатися за телефоном: 0956457445 


Архиепископ Климент
(из Википедии)

КАРТА ХРАМОВ

Епархия наша невелика - немногим более 60 приходов. В основном это молодые общины верующих, только начинающих свою церковную жизнь. Красивых и больших храмов у нас мало. Большинство приходов располагаются в небольших зданиях приспособленных к Богослужению.

Тем не менее наша епархия чем то непохожа на другие - в первую очередь своей историей. Все началось с 1997 года, когда все священно- и церковнослужители херсонского храма Сретения Господня были исторгнуты правящим тогда архиепископом Херсонским и Таврическим Иларионом из церкви Московского Патриархата за нововведения имевшие место в Богослужебной практике Сретенской общины...

Это русификация молитв для понятности воцерковляющихся в храме Сретения Господня, в котором абсолютное большинство прихожан русскоязычное, а позже служение и на украинском в новооткрывающихся храмах. Это и сокращение с редакцией для детей литургии Иоанна Златоуста и прочее. Все эти Богослужебные поправки были совершаемы с великим благоговением и осторожностью, дабы не погрешить против духа православославной традиции.

Многое из "новшеств", введённых в Сретенском соборе уже практикуется и в храмах Московского Патриархата. Однако сосуд целостности, к сожалению, разбит.

В своё время нам пришлось пережить тяжкие времена гонений, однако никаких обид с нашей стороны мы не держим и готовы к всяческим формам диалога.

Предлагаем Вашему вниминию двадцатиминутный фильм, который буквально несколькими штрихами делает, в общем, удачную зарисовку Церкви Киевского патриархата на Херсонщине.

Херсонская епархия УПЦ КП


Украина 73011, Херсон, ул.Энгельса 45
тел: (+38-0552) 38-01-13; 43-66-48; 43-66-53;
моб: (+38-095) 424-11-43; (+38-096) 04-91-956
Секретаря епархии: Іоанна Замараева:
(+38-050) 927-28-18
ioann@pravoslav.tv

По благословению Архиепископа Дамиана