Херсонский собор Сретения ГосподняХерсонский собор Сретения Господня

Исторические даты
Сретенского
собора


Вопросы духовнику

Православный
календарь;
Типы Богослужений
в Сретенском соборе на предстоящей неделе

Трансляция Богослужения из Сретенского собора

Правила поведения в Сретенском соборе

Святое Причащение и подготовка к Таинству

Владыка Дамиан неустанно возносит молитвы о благотворителях и жертвователях храма

Крещения, Венчания, Молебны, Освящения, Панихиды и прочие требоисполнения в Сретенском соборе

Молитвы на каждый день, а так же в особых ситуациях. Акафисты. Новые переводы и редакции Богослужений.


О применении музыкальных инструментов в православном
Богослужении

 

ХРАМ ПРЕПОДОБНИХ ЗОСИМИ І САВАТІЯ СОЛОВЕЦЬКИХ

 

Заснований 17 листопада 2000 року і розташований за адресою: м. Херсон, селище Текстильників, вул. Урицького,65.

Освячений єпископом Даміаном (Замараєвим), нині архієпископом Херсонським і Таврійським – керуючим єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Селище Текстильників – це околиця міста Херсона. Тут селилися і будувалися робітники колишнього Херсонського бавовняного комбінату, починаючи з 60-тих років минулого століття. Селище прикрашають чепурні оселі, а влітку воно потопає  у плодоносних садах та квітучих і духмяних квітниках. Навкруги населеного пункту розкинулись зелені поля, левада, лісосмуги.       Багато мешканців цього чудового куточка міста Херсона займаються пасічництвом. Тут є де розгулятися птиці, худобі і бджілкам.

Херсонщина – край медоносний. Тому і не дивно, що новостворений храм парафіяни – бджолярі хотіли наректи іменем преподобних Зосими і Саватія – покровителів бджільництва. Храм з таким іменем – єдиний у Київському Патріархаті.

Перші свідчення про розведення бджіл на території України скіфами ми маємо з V століття до н.е.  Геродот писав, що слов’янські  землі здавна відомі багатством бджіл, а отже меду і воску.

Поміж феодальних данин, які збиралися на користь князя, поважне місце займала медова данина, яку сплачували всі без винятку пасічники, окрім монастирів і церков.

Для українців бджола – не лише комаха, що добуває солодкий мед, а й Боже створіння, яке невтомно постійно працює.

Найшановнішими опікунами і покровителями серед пасічників стали святі Зосима і Саватій. Це були конкретні особи, яких на соборі Російської Православної Церкви було канонізовано як святих преподобних чудотворців. Сталося це ще у 1566 році.

Святитель Димитрій митрополит Ростовський (1651-1709) у своїй багатотомній праці «Житія святих» («Четьї-Мінеї») уклав їхні докладні життєписи і список створених ними чудес.

Більшість дослідників вважають, що св. Зосима і Саватій – вихідці з українських земель, котрі помандрували в північні краї розбудовувати спаплюжену татарами істинну християнську віру, то цілком можливо, що народ приписав їм вірогідність завезення теплолюбивої комахи – бджоли в суворі краї Півночі – Соловки. Адже ці подвижники справді могли оберігати і турбуватися за бджолою, займатися її розмноженням.

21 серпня за новим стилем Українська Православна Церква вшановує перенесення мощів преподобних Зосими і Саватія Соловецьких. Цей день і є храмовим празником парафіян церкви Зосими і Саватія, де кожного року Божественну святкову Літургію очолює високопреосвященний архієпископ Херсонський і Таврійський Даміан.

З 2012 року очолює парафію протоієрей Миколай Джуринець.

Багато добра робить для нашої церкви спонсор нашого храму – директор місцевої середньої загальноосвітньої школи № 39, депутат Херсонської міської ради – Музичук Ольга Миколаївна.

2016 рік – для нас ювілейний. Минає 550 років з часу перенесення мощів преподобних Зосими і Саватія Соловецьких.

Настоятель храму Миколай Джуринець

     

            

Храм преподобних Зосими і Саватія відкритий щонеділі.

(Їхати маршруткою № 7 до зупинки «Кінцева»)

 

Звертатися за телефоном: 0956457445 


Архиепископ Климент
(из Википедии)

КАРТА ХРАМОВ

Епархия наша невелика - немногим более 60 приходов. В основном это молодые общины верующих, только начинающих свою церковную жизнь. Красивых и больших храмов у нас мало. Большинство приходов располагаются в небольших зданиях приспособленных к Богослужению.

Тем не менее наша епархия чем то непохожа на другие - в первую очередь своей историей. Все началось с 1997 года, когда все священно- и церковнослужители херсонского храма Сретения Господня были исторгнуты правящим тогда архиепископом Херсонским и Таврическим Иларионом из церкви Московского Патриархата за нововведения имевшие место в Богослужебной практике Сретенской общины...

Это русификация молитв для понятности воцерковляющихся в храме Сретения Господня, в котором абсолютное большинство прихожан русскоязычное, а позже служение и на украинском в новооткрывающихся храмах. Это и сокращение с редакцией для детей литургии Иоанна Златоуста и прочее. Все эти Богослужебные поправки были совершаемы с великим благоговением и осторожностью, дабы не погрешить против духа православославной традиции.

Многое из "новшеств", введённых в Сретенском соборе уже практикуется и в храмах Московского Патриархата. Однако сосуд целостности, к сожалению, разбит.

В своё время нам пришлось пережить тяжкие времена гонений, однако никаких обид с нашей стороны мы не держим и готовы к всяческим формам диалога.

Предлагаем Вашему вниминию двадцатиминутный фильм, который буквально несколькими штрихами делает, в общем, удачную зарисовку Церкви Киевского патриархата на Херсонщине.


Кафедральный собор Сретения Господня
Херсонской епархии
Православной Церкви Украины


Украина 73011, Херсон, ул.Сретенская, 58-а
тел: (+38-0552) 43-66-48
моб: (+38-050) 764-84-19, (+38-096) 049-19-56
ioann@pravoslav.tv

По благословению Архиепископа Дамиана