Херсонская епархия
УПЦ КП

под управлением Архиепископа Климента

Приходы Херсонской епархии

Владыка отвечает на вопросы посетителей

Владыка отвечает на вопросы посетителей

Кафедральный собор Сретения Господня

Трансляция Богослужения из
Сретенского собора

Православный календарь;
Расписание Богослужений в Сретенском соборе

Правила поведения в Сретенском соборе

Святое Причащение и подготовка к Таинству

 Владыка Дамиан неустанно возносит молитвы о благотворителях и жертвователях храма

Крещения, Венчания, Молебны, Освящения, Панихиды и прочие требоисполнения в Сретенском соборе

Православ ТВ

прот.Иоанн Замараев

Aрхив
"Малая Пасха"

Архиепископ Ионафан (Елецких)

О применении музыкальных инструментов в православном Богослужении

Гостевая Книга

 

Історія утворення та діяльності Парафії Святого Великомученика Пантелеймона, що знаходиться в м. Херсоні, селище «Північне», бере свій початок з 2003 року, до цього часу на цьому місці нічого не було. Люди приїжджали, хотіли зробити храм в районі «Трьох Штиков», але одного разу, неподалік від цього місця, був похорон і ми разом із священиками подумали: «Добре було б нам відкрити тут храм, а то пустий кінотеатр стоїть». Згодом цю ідею підтримали отець Іоанн (Замараєв) та отець Сергій (Чудинович), після чого і розпочалось відкриття цього процесу. «Пути Господни не исповедимы» і вже сьогодні Церковна громада проводить Богослужіння в колишньому кінотеатрі «Авангард», в якому зроблено ремонт та повністю облаштований малий храм для звершення Богослужінь.

Парафію з початку і по сьогодні очолює протопресвітер Володимир (Вереш), а знедавна допомагає ієромонах Феофіл. Служби відправляються кожної суботи ввечері та в неділю зранку, а також у святкові дні. По п’ятницях звершується Акафіст до Пресвятої Богородиці, а щосуботи – молебні за здоров’я. До храму можна зайти у будь який час дня та отримати від священика моральну і духовну підтримку, а також разом помолитись за рідних і близьких.

В храмі Святого Великомученика Пантелеймона, як і в будь якій церкві, є хор керівником якого є Питалева Тамара. Хор налічує 11 чоловік, які побожно прославляють Бога і серед яких є не тільки дорослі люди, але й молодь. Дякувати Богу, що молоді люди не тільки присутні на Богослужінні, але й приймають активну участь у ньому. У вівтарі школярі допомагають священикам при звершенні служб, інакше кажучи – паламарюють.

Сьогодні храм налічує більш ніж півсотні постійних парафіян, серед яких, як вже згадувалося, не мало молоді та дітей.

При парафії діє різновікова недільна школа, яка проводиться як для дітей так і для всіх бажаючих. Організатором і пастирем цієї школи є отець Володимир (Вереш). Тож кожен хто має бажання покращити свої знання з Біблії та християнської етики, може приходити щонеділі з 13:00 до 14:30.

У церкві Св.Вмч.Пантелеймона проводиться багато заходів. На Різдво Христове, парафіяни приймають дітей з Дитячого Інтернату ім. Т.Г.Шевченка і дарують їм подаруночки. Взявши під опіку 4 і 9 класи цього притулку та дітей – сиріт, раз в два місяці, разом з настоятелем їздять до них на заняття. Проводять недільну школу в духовному спілкуванні, даруючи тепло і радість один одному. Не забувають, парафіяни і самого тяжкого 6 відділення Степанівської Психіатричної Лікарні. Їздили цього року до них з Різдвяними колядками даруючи мед, цукерки та інші скромні, але приємні ласощі.

Слід відмітити, що з цієї церкви вийшло вже два священики – о.Петро і о.Ігор. Вони починали паламарями, співали на хорі, а згодам і стали служителями Церкви Христової.

Головною опорою і допомогою в служіння отця Володимира є його любляча матушка Оксана. Тільки настає час на передодні службових днів, матушка зі своїм маленьким п’ятидітним військом, печуть просфори та готують заготовки до розмальовок в недільну школу на Євангельську тематку.

Ви, можливо, спитаєте – «Чи є в нас якісь проблеми і як ми їх вирішуємо?», ми вам відповімо «Так, звісно є, але як православні християни ми молимося і просимо у Бога допомоги. Своєю милістю Він допомагає та скеровує наші дії у потрібне русло. «Дивні діла Твої Господи!»


Архиепископ Климент
(из Википедии)

КАРТА ХРАМОВ

Епархия наша невелика - немногим более 60 приходов. В основном это молодые общины верующих, только начинающих свою церковную жизнь. Красивых и больших храмов у нас мало. Большинство приходов располагаются в небольших зданиях приспособленных к Богослужению.

Тем не менее наша епархия чем то непохожа на другие - в первую очередь своей историей. Все началось с 1997 года, когда все священно- и церковнослужители херсонского храма Сретения Господня были исторгнуты правящим тогда архиепископом Херсонским и Таврическим Иларионом из церкви Московского Патриархата за нововведения имевшие место в Богослужебной практике Сретенской общины...

Это русификация молитв для понятности воцерковляющихся в храме Сретения Господня, в котором абсолютное большинство прихожан русскоязычное, а позже служение и на украинском в новооткрывающихся храмах. Это и сокращение с редакцией для детей литургии Иоанна Златоуста и прочее. Все эти Богослужебные поправки были совершаемы с великим благоговением и осторожностью, дабы не погрешить против духа православославной традиции.

Многое из "новшеств", введённых в Сретенском соборе уже практикуется и в храмах Московского Патриархата. Однако сосуд целостности, к сожалению, разбит.

В своё время нам пришлось пережить тяжкие времена гонений, однако никаких обид с нашей стороны мы не держим и готовы к всяческим формам диалога.

Предлагаем Вашему вниминию двадцатиминутный фильм, который буквально несколькими штрихами делает, в общем, удачную зарисовку Церкви Киевского патриархата на Херсонщине.

Херсонская епархия УПЦ КП


Украина 73011, Херсон, ул.Энгельса 45
тел: (+38-0552) 38-01-13; 43-66-48; 43-66-53;
моб: (+38-095) 424-11-43; (+38-096) 04-91-956
Секретаря епархии: Іоанна Замараева:
(+38-050) 927-28-18
ioann@pravoslav.tv

По благословению Архиепископа Дамиана